Hooponopono


starożytna metoda oczyszczania


Hooponopono wywodzi się z olbrzymiej, starożytnej wiedzy Huny. Najpiękniejsze w Hunie jest to, że nie żąda ona dla siebie wyłączności. Nie namawia do porzucenia swych przekonań, wierzeń, sposobu życia. Osoba stosującą metodę Hooponopono może być jednocześnie buddystą, katolikiem, protestantem, ateistą. Jedynym wymaganiem skuteczności tej techniki jest to, aby dana osoba uznała system za swój własny i używała go. Jest jeszcze jedna wielka zaleta. Hooponopono uznaje, że do jednego celu prowadzi wiele dróg, niezależnie od tego, czy jest ona drogą duchową, umysłową czy fizyczną. Techniki osiągania celu, pochodzące z innych systemów są całkowicie dozwolone, a najważniejsze, że działają.

Hooponopono jest procesem - dosłownie: poprawiać, naprawiać. To jest proces, w którym oczyszczamy i uwalniamy negatywne emocje związane z wydarzeniami przeszłości. Oczyszczanie metodą Hooponopono jest również procesem wspomagającym uwolnić wspomnienia, które ukazują się, jako problemy w naszym życiu obecnym. To jest forma prośby do Boskości o usunięcie toksycznych energii, wciąż ukrytych w naszej podświadomości. W miejsce negatywnych energii, wprowadzana jest Boska energia światła.

Każdy nasz problem zaczyna się zawsze od naszej myśli. Każda myśl, bez względu na to, czy jest myślą pozytywną czy negatywną, jest energią wysyłaną w przestrzeń. Wszechświat odpowiada na nasze myśli, dając nam dokładnie to, na czym się koncentrujemy. Po wielu latach negatywnego myślenia, organizm i psychika człowieka jest tak już wyuczona przyjmować tylko negatywizm, że staje się on częścią osobowości. Człowiek staje się wręcz uzależniony od negatywnych myśli i emocji.

Najtrudniejsze w tym procesie jest zrozumienie faktu, że sami tworzymy naszą rzeczywistość. To nasz umysł kreuje to, jacy jesteśmy, gdzie mieszkamy, ile zarabiamy, jakiej jakości życie mamy, jakich spotykamy ludzi itp.., Jeśli jesteś w stanie zaakceptować to, że sam stworzyłeś warunki, w jakich żyjesz, początkowo, może być, to dla ciebie szokiem, ale to jest właśnie początek twojego dalszego rozwoju duchowego!!

Pomyśl, jeśli byłeś w stanie wykreować sobie to wszystko, co masz, nie będąc tego świadomym, to, co jesteś w stanie wykreować, jeśli zaczniesz świadomie prowadzić swoje myśli. Zadaniem metody Hooponopono jest oczyszczenie, neutralizowanie i uwolnienie energii o niskiej wibracji i przetransformowanie jej w energię Miłości.

Stosując metodę Hooponopono, nie potrzebujemy wiedzy o przyczynie wywołującej problem. Jedyną informacją, jaka jest nam potrzebna, to świadomość aktualnego problemu. Nasza podświadomość zna przyczynę, a nasza świadomość prosi o wybaczenie. Oczyszczając siebie, również oczyszczamy wszystkich i wszystko, co mamy wokoło nas, rodzinę, przodków, zdarzenia, miejsca, przedmioty. Hooponopono działa zawsze w dwie strony.Rozwiąż swoje życiowe i finansowe problemy, wewnętrzne blokady i zmartwienia

Praca metodą Hooponopono jest również przydatna w pracy terapeutów, uzdrowicieli, pedagogów, psychologów i wielu innych, którzy mają, na co dzień kontakt w swojej pracy, z pacjentami. Ważne jest zrozumienie, dlaczego ta konkretna osoba pojawiła się w Twoim gabinecie i Twoim życiu. Oczyszczenie tej sytuacji, automatycznie oczyszcza stan fizyczny i psychiczny człowieka, który przyszedł do nas po pomoc.

Z książki pod tytułem "Hooponopono - siła tworzenia" możesz dowiedzieć się czytelniku, w jaki sposób możesz sobie pomóc. Co zrobić by osiągnąć zadawalający Ciebie poziom życia? Musisz mieć nie tylko zapewnione materialne dobra. Musisz koniecznie zapewnić sobie również dobrobyt duchowy. Niestety tylko duchowa harmonia z ziemskimi dobrami materialnymi, daje szczęście na ziemi. W innym przypadku pogrążysz się w chorobach, rozgoryczeniu, życiowych lękach, braku powodzenia i braku sukcesu.

Najsłynniejszym przykładem działania Hooponopono jest działalność
dr. Hew Len, który wyleczył cały oddział psychicznie chorych więźniów, nie widząc się nawet z nimi. Stosował proces Hooponopono i był świadomy, że jest odpowiedzialny za to, że tacy ludzie pojawili się w jego życiu. Przez cały okres terapii, doktor oczyszczał siebie, jako odpowiedzialnego za tą sytuację, a oczyszczając siebie leczył automatycznie swoje otoczenie wraz pacjentami.

W Ameryce stworzono ponad pięćdziesiąt różnych prac naukowych z tematu "wybaczenie". Pomimo tego, ciągle są tworzone nowe prace, w których słychać coraz więcej naukowych głosów, by Hooponopono ogłosić, jako światową, jedyną doskonałą technikę, rozwiązywania konfliktów na forum międzynarodowym. To wskazuje nie podważalnie, jakie ma Hooponopono mocno pozytywne działanie. Jeżeli chciałbyś się sam szybko nauczyć prawidłowego stosowania tej metody i ewentualnie później uczyć innych, to zapraszam Ciebie na kurs Hooponopono. Są to dwudniowe spotkania w czterech modułach.

Z metodą Hooponopono można połączyć metodę EFT. Polega to na powtarzaniu słynnych czterech zdań z Hooponopono opukując jednocześnie opuszkami palców punkty Meridian w odpowiedniej kolejności.